czwartek, 13 sierpnia 2015

Biegaj z głową!

Obecnie bieganie to najpopularniejszy i właściwie najprostszy sposób na rozpoczęcie przygody ze sportem. Samo bieganie to oczywiście nic skomplikowanego, ale dobrze jest się do tego przygotować.


Najistotniejsze są właściwie dwie rzeczy: przygotowanie do biegania – czyli zadbanie o kondycję i nierozpoczynanie biegania od morderczej trasy, tylko stopniowe zwiększanie dystansu. Drugim elementem jest odpowiednie obuwie. Buty dla biegacza są niezwykle istotne z wielu powodów. Muszą być odpowiednio wygodne. Muszą być też absolutnie dostosowane do naszych potrzeb. W ofercie sklepów sportowych znajdziemy wiele różnych butów, posiadających szereg różnych funkcji, na przykład są buty odpowiednio wyprofilowane, przeznaczone na szlak, albo ultra lekkie, lub też bardziej stabilne w obawie przed urazami. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji. Opłaca się oczywiście zainwestować w lepszej jakości buty, ponieważ będą nam służyć dłużej.

3 komentarze:

  1. Ja jakoś nie mogę się przekonać do biegania, może jak poprawię kondycję ćwiczeniami to wtedy stanie się to dla mnie przyjemniejsze :)

    OdpowiedzUsuń